недела, 14 јули 2024

Познати се сите четвртфинални двојки на Европското првенство

Со мечот меѓу Турција и Австрија заврши осминафиналната фаза од Европското првенство, познати се четвртфиналните парови.

Објавено на

часот

Сподели

Турција која ја совлада Австрија ќе игра четвртфинале против Холандија, а Англија ќе се сретне со Швајцарија. Тие два натпревари на програмата се во сабота.

Ден претходно има две мега пресметки, Шпанија против Германија и Португалија против Франција.

Петок
18:00 Шпанија – Германија
21:00 Португалија – Франција
Сабота
18:00 Англија – Швајцарија
21:00 Холандија – Турција

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ