недела, 21 јули 2024

„Мајкрософт“ ја претстави новата конзола „Икс-бокс Серија С“

Објавено на

часот

Сподели

Новиот модел има еден терабајт ССД-меморија во однос на стандардниот кој нуди половина – 512 гигабајти, а целото куќиште е во црна боја и доаѓа со црн контролер. Цената на новата конзола е 349 долари – 50 долари повеќе од моделот со 512 ГБ. Продажбата почнува на 1 септември.

Покрај новата опција за повеќе меморија, „Икс-бокс доби и нов џојстик и слушалки. Џојстикот се одликува со комбинација од бели и сиви нијанси со црвени мотиви. Д-падот е златен, а копчињата на рамките се проѕирни. 

Цената на џојстикот е 80 долари, а слушалките чинат 130 долари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ