понеделник, 4 март 2024

ГАЛЕРИЈА

Божиќ во Соборниот храм на МПЦ-ОА

Во Соборниот храм Свети Климент Охридски во Скопје денеска се одржа централно одбележување на Рождеството Христово-Божиќ, каде архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан одржа архиерејска литургија на Св.Василиј Велики. Во пресрет на празникот, што денеска го празнуваат сите православни христијани во земјава, имаше и божикни литургии во сите храмови на Македонската православна црква.
Фото:
Роберт Атанасовски

ОСТАНАТО ОД ГАЛЕРИЈА

Автопатот Кичево – Охрид пак со нов термин, свлечиштата го продолжуваат рокот

НАЈНОВИ ВЕСТИ