сабота, 20 јули 2024

Девојче искасано од улично куче

Вчера во 21.10 часот во полициската станица Кисела Вода, И.Т.(32) од Скопје пријавила дека на ул. Марко Орешковиќ во Скопје, нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Објавено на

часот

Сподели

Овие настани се секојдневие во полицискиот билтен, но никој никако да го реши овој проблем.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ