недела, 14 април 2024

Детали од МВР за пукањето во Арачиново: Со автоматска пушка е пукано кон градоначалникот Ибраими

По обидот за атентат врз градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибраими Министерството за внатрешни работи излезе со први детали за пукањето. Од МВР велат дека денеска нешто по 13 часот во СВР Скопје е пријавено дека на влез на с. Арачиново машко лице со автоматска пушка пукало кон градоначалникот на општината.

Објавено на

часот

Сподели

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ