четврток, 23 мај 2024

Агелер: Корупцијата е навлезена во сите гранки на Владата

Верувам дека на луѓето им е важно како се трошат нивните пари и ќе направат промени, вели амбасадорката на САД во земјава Аџела Агелер во интервју на ТВ 21.

Фото: скриншот

Објавено на

часот

Сподели

„Корупцијата овде е навлезена во речиси сите општествени сектори, во сите гранки на Владата, во сите сегменти на бизнисите. Луѓето во Северна Македонија се среќаваат со корупција во секојдневниот живот“, констатира Агелер.

Во однос на претстојните избори и членството на Македонија во Европската унија, амбасадорката вели дека имало преседани каде амандмани се гласале за време на техничка Влада.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ