петок, 19 април 2024

Жорди Алба им се приклучи на Меси и Бускетс во Интер Мајами

Објавено на

часот

Сподели

Алба е третиот поранешен играч на Барселона кој потпиша за Интер Мајами ова лето, а се верува дека не е последен кој ќе го направи тоа.

„Интер Мајами соопштува дека потпиша со шпанскиот репрезентативен дефанзивец Жорди Алба до 2024 година, со опција до 2025 година“, стои во соопштението на Мајами.

Алба им се приклучи на Меси и Бускетс, а Интер Мајами преговара и за ангажман на Луис Суарез, има шпекулации и за Андрес Иниеста.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ