среда, 21 февруари 2024

Жоао Феликс донесе победа за Барселона во дербито против Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Клучниот момент се случи во 28. минута кога по додавање од Рафиња, Жоао Феликс постигна гол за водство на Барселона од 1-0, што беше и конечен резултат.

Барселона е на третата позиција со три бода пред Атлетико Мадрид, но тимот на Диего Симеоне има и натпревар помалку.

Четири бода повеќе од Барса имаат Реал Мадрид и Жирона кои со по 38 бода се на првите две места.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ