сабота, 24 февруари 2024

Жив најден исчезнатиот 60-годишен кумановец

Полициски службеници од СВР Куманово по преземени мерки и активности денеска во селото Сув Орах во Општина Старо Нагоричане го пронајдоа Ц.Д. (60) од Куманово.

Фото: Роберт Атанасовски

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР соопштија дека лицето е во добра здравствена состојба.

За него вчера во 20 часот неговата сопруга М.Д. пријавила дека се оддалечил од домот, а дека станува збор за лице со здравствени проблеми.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ