понеделник, 27 мај 2024

Жичницата на Водно утре нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно утре нема да работи поради предвидени технички зафати, информира Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

ЈСП најавува дека задутре на 12 април 2024 објектот ќе продолжи да работи со вообичаеното работно време.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ