понеделник, 24 јуни 2024

Жестоки тепачки во Севиља меѓу навивачите на Ренџерс и Ајнтрахт (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Шпанската полиција имаше еден куп работа во текот на денешниот ден, огромен број на навивачи од Шкотска и Германија допатуваа во Севиља, а дел од нив се пресметаа и физички низ улиците на градот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ