вторник, 5 март 2024

Жена украла пари и накит, полицијата ја фати и го врати украденото

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, половина час пред тоа, таа била пријавена од 36-годишната Б.Р. од гостиварски Добридол дека во возило од јавен превоз, во кое се превезувала, од чантата ѝ одзела девизи и накит.

Случајот целосно е расчистен, а одземеното е пронајдено и вратено на сопственичката. Против М.Р. ќе следува соодветен поднесок. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ