среда, 12 јуни 2024

Жена тешко повредена откако во неа удри дете со мотоцикл

Вчера во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. Тризла во Прилеп, мотоцикл хамачи без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во пешакот Г.М.(68) од Прилеп.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Г.М. и била пренесена во Градската болница Прилеп каде што подоцна починала, а со телесни повреди се здобил мотоциклистот.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ