среда, 29 мај 2024

Жена фатена на дело додека крадела во продавница

Полициски службеници од ОВР Гостивар вчера во 18.45 часот на улица Светозар Пепоски во Гостивар, ја лишиле од слобода Г.И. (50) од гостиварско Неготино.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, таа била фатена при извршување кражба во продажен објект, по што се обидела да побегне, но била спречена и лишена од слобода.

По целосно расчистување и документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ