сабота, 20 април 2024

Ждрепка ЛЕ: Рома против Брајтон, Милан и Ливерпул добија чешки противници

Ден по комплетирањето на првата елиминациска рунда во Лига Европа, извлечена е ждрепката за осминафиналните дуели.

Објавено на

часот

Сподели

Рома и Брајтон е дербито, а Ливерпул и Милан ќе играат со чешки тимови. Црвените од Енфилд ќе се сретнат со Спарта Прага, а росонерите ќе играат против Славија Прага.

Баер Леверкузен кој е еден од кандидатите за трофејот ќе игра против Карабаг, Аталанта го доби Спортинг, а Вест Хем ќе игра против Фрајбург.

Лига Европа осминафинале:
Спарта Прага – Ливерпул
Марсеј – Виљареал
Рома – Брајтон
Бенфика – Ренџерс
Фрајбург – Вест Хем
Спортинг – Аталанта
Милан – Славија Прага
Карабаг – Баер Леверкузен

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ