вторник, 5 март 2024

Земјотреси во Штип, најсилниот 3 степени

Објавено на

часот

Сподели

Земјотресите се случија во 3,24 и 4,11 часот со магнитуди од 3 и 2,1 според Рихтеровата скала. Земјотресите беа почувствувани од населението во Штип и околината.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ