четврток, 18 април 2024

Земјотрес во Скопје со јачина од 2,2 степени по Рихтер

Денеска, во 9.54 часот беше почувствуван земјотрес во Скопје со јачина од 2,2 степена според Рихтер.

Објавено на

часот

Сподели

Според првите информации, епицентарот е четири километри североисточно од Скопје, на длабочина од пет километри.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ