среда, 21 февруари 2024

Земал пари за пелети и не ги испорачал

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Д. (42) поради постоење сомневање за сторено кривично дело „измама“. Во текот на септември и октомври 2022 година, пријавениот довел во заблуда четири лица од тетовско и им понудил пелети, за што однапред наплатил и им ветил дека ќе им ги испорача за 10 до 15 дена.

Објавено на

часот

Сподели

Пријавениот не ја извршил испораката и на тој начин ги оштетил за сума од 6.271 евра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ