петок, 14 јуни 2024

Зеленски: Украина ќе ги врати својата територија и народот, никого нема да препуштиме на окупаторите (ВИДЕО)

Претседателот на Украина Володимир Зеленски изјави дека ќе ги врати регионите на Украина кои во моментов се под контрола на руските сили.

Објавено на

часот

Сподели

„Украина ќе ја врати својата територија и својот народ“, кажа Зеленски во ноќното обраќање. „Нема никого да препуштиме на окупаторите. Ги користиме сите средства за да осигуриме оваа војна да заврши со пораз на окупаторите“.

Тој додаде дека и покрај сомнежите на многумина во светот „Украина покажа дека може да победи, и покрај сите предизвици, особено во регионот на Црно Море“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ