четврток, 29 февруари 2024

Запленети близу 6 илјади петарди во струмичко село

Полицијата во струмичкото село Банско во домот на еден жител пронајде речиси 6 илјади парчиња петарди по што бил ивестен јавниот обвинител.

Објавено на

часот

Сподели

„Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода А.И.(54) од селото Банско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 5.880 парчиња разновидни пиротехнички средства. За настанот е запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ