четврток, 20 јуни 2024

Заменик командантот на Аазов од челичарницата: Не сме готови, во тек е операција (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

„Слава на Украина! Денес е 85-ти ден на војната. Командата и јас сме во просториите на Азовстал. Не сме готови, во тек е одредена операција, детали нема да изнесувам. Му благодарам на целиот свет и на Украина на поддршката. Се гледаме“, кажа Паламар.

Не е јасно за каква операција станува збор.

Оваа недела од Азовстал се предадоа поголем дел од украинските борци. Проруските бунтовници сметаат дека во челичарницата се останати главно командантите на баталјонот.

[video:https://youtu.be/QNmEMMEHFsc autoplay:0]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ