четврток, 13 јуни 2024

Залутан куршум заврши во автомобил

Скопјанка пријавила дека и бил оштетен автомобилот од куршум.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 13.45 часот во СВР Скопје, М.С.(23) од Скопје пријавила дека на паркинг на подрачјето на Бит Пазар од залутано зрно од огнено оружје бил оштетен кровот од нејзиното патничко возило киа со скопски регистарски ознаки“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ