недела, 3 март 2024

Захарова: Лондон нема да ја избегне одговорноста за снабдување на Киев со ураниум

Објавено на

часот

Сподели

Таа нагласи дека Лондон нема да ја избегне одговорноста во случај на вакви испораки.

„Изјавите на Велика Британија за нејзината подготвеност да достави муниција со осиромашен ураниум во Украина се навистина сериозна закана, вклучително и за народот на Украина… Овој пат тие нема да се извлечат од оваа криминална активност“, рече Захарова на брифингот, пренесе Тас.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ