вторник, 28 мај 2024

Загина тракторист во Неготино

На местото викано Црно поле, атар на Неготино, Т.К.(62) од Неготино, додека извршувал земјоделски активности на нива со трактор, вчера изгубил контрола и се превртел со тракторот. Т.К. бил пренесен во Итна медицинска помош, каде што лекар констатирал смрт.

Објавено на

часот

Сподели

Известен бил јавен обвинител, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Неготино.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ