понеделник, 15 април 2024

Загина пешак од удар на камион

78-годишен човек загина денеска во Неготино кога врз него удрил камион.

Објавено на

часот

Сподели

„Денеска во 12.25 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на паркинг простор на улица ЈНА во Неготино, товарно возило  марка мерцедес со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.З.(27) од село Глумово, Општина Сарај, удрило во пешакот С.Т.(78) од Неготино.

Од здобиените повреди С.Т. починал на местото. Лекар од Итна медицинска помош Неготино констатирал смрт, а увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Неготино. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција“, велат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ