среда, 29 мај 2024

Загина мотоциклист од Гостивар

Е.А. (42) од Гостивар почина вчера во тешка сообраќајна несреќа што се случила на автопатот  Скопје– Велес, во близина на тунел Бадар. Тој со мотоцикл „дукати“ со гостиварски регистарски ознаки, излетал надвор од коловозот. Од здобиените повреди на местото на  несреќата починал мотоциклистот, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Објавено на

часот

Сподели

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ