вторник, 28 мај 2024

Загина Австриец на патот Тетово – Попова Шапка

Е.В. (80) од Австрија загина вчера на регионален пат Тетово – Попова Шапка откако со возило „рено меган” со австриски национални ознаки излетал од патот.

Објавено на

часот

Сподели

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а  увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ