петок, 14 јуни 2024

За првпат во историјата на Мундијалите и дами ќе судат

Објавено на

часот

Сподели

Стефани Фрапар, Јошими Јамашита и Салима Мукансанга се трите главни судијки кои ќе ја делат правдата на Светското првенство во Катар, покрај нив на листата се уште три дами кои ќе бидат помошни судии.
 
Меѓу најпознатите судии се Мајкл Оливер и Ентони Тејлор од Англија, Славко Винчиќ од Словенија, Дани Мекели од Холандија, Даниеле Орсато од Италија и други.
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ