сабота, 25 мај 2024

За празниците во Дојран се очекува да престојуваат над 10 илјади туристи

За првомајските и велигденските празници во Дојран се очекува да престојуваат над 10 илјади туристи, соопшти градоначалникот Анго Ангов.

Објавено на

часот

Сподели

Според него, се бара место повеќе и сите капацитети се исполнети.

„Сакам да истакнам дека не само за празниците, туку од лани и од почетокот на оваа година расте бројот на туристи кои го посетуваат Дојран надвор од летната сезона. Ние сме подготвени да ги пречекаме сите посетители и да им го понудиме нашето познато гостопримство“, рече градоначалникот Ангов.

Тој додава дека се зголемува бројот на сместувачките капацитети со обновување на тие коишто не биле во функција подолго време, а се градат и нови со што туристичката понуда на Дојран се зголемува.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ