четврток, 30 мај 2024

За половина денар ќе поевтини дизелот

Од вечерва по полноќ за половина денар за литар се намалува цената на дизел горовото, а за исто толку ќе поскапи нафтата за домаќинствата. Цените на бензините остануваат исти.

Објавено на

часот

Сподели

Од вечерва по полноќ максималните цени ќе изнесуваат:

Моторен бензин       Еуросупер БС – 95                   86,50 (денари/литар)

Моторен бензин       Еуросупер БС – 98                   88,50 (денари/литар)

Дизел гориво            Еуродизел БС (Д-Е V)             77,50 (денари/литар)

Масло за горење      Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)             77,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                         44,302 (денари/килограм)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ