сабота, 2 март 2024

За подигање документи со „Северна“ се чека со часови, Ковачевски вели Владата ќе разговара на седница

Со часови граѓаните чекаат за подигање на личните карти, возачките дозволи и патните исправи во зградата на МТВ. Редицата е долга и зад вратата од надворешната страна, каде што луѓе има и по скалите, а и зад шалтерите. Роковите за смена на документите завршуваат во февруари, а став за тоа имаат претседателот Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски и Демократскиот сојуз.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ