четврток, 20 јуни 2024

За недозволена трговија со оружје приведен маж од село Ласкарци

Објавено на

часот

Сподели

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени и одземени една рачно изработена направа за испалување муниција и ловни патрони.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 396 од Кривичниот законик.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ