понеделник, 24 јуни 2024

За Мека тргна првата група од 180 аџии, честитки за одлуката добија од поглаварот на ИВЗ

Рано утрово со авион за Мека тргнаа 180 аџии од Македонија. На скопскиот аеродром ги испрати поглаварот на Исламската верска заедница  Шакир Фетаи.

Објавено на

часот

Сподели

Првата група аџии годинава ја сочинуваат 180 верници на скопското муфтиство на Исламската верска заедница.
Поглаварот на верниците им посака лесен аџилак, а им се заблагодари и на припадниците на полицијата и на одговорните лица на скопскиот аеродром.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ