четврток, 29 февруари 2024
НБА

За Јокиќ нема место во најдобрата НБА петорка на сезоната (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

НБА синоќа ги објави првите три петорки на сезоната, а ѕвездата на Денвер, Никола Јокиќ се најде во втората.

Во најдобрата петорка покрај добитникот на МВП наградата, Жоел Ембид се уште и Лука Дончиќ, Јанис Адетокумбо, Шеј Жилжус-Александер и Џејсон Тејтум.

Во втората петорка се Никола Јокиќ, Стеф Кари, Џими Батлер, Џејлен Браун и Донован Мичел.

Во третата петорка се Леброн Џејмс, Деарон Фокс, Дамиен Лилард, Џулиус Рендл и Домантас Сабонис.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ