сабота, 20 април 2024

За еден ден во Скопје казнети 66 „брзи возачи“

Во контролите во областа на сообраќајот на територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 164 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 66 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 34 санкции за возење под дејство на алкохол…

Објавено на

часот

Сподели

МВР денеска соопшти дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ