петок, 1 март 2024

За два денари ќе поевтини дизелот

Малопродажната цена на еуродизелот (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,00 денара по литар, а цените на еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98, на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Објавено на

часот

Сподели

Новата цена на еуродизел (Д-Е V) ќе биде  82,00 денари за литар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ