недела, 21 април 2024

За 2 денари поскапува само обичниот бензин

Регулаторната комисија за енергетика најави дека од вечер по полноќ за два денари по литар ќе поскапи бензинот од 95 октани, додека цените на другите видови горива не се менуваат.

Објавено на

часот

Сподели

Максималните цени на горивата ќе изнесуваат:

Моторен бензин       Еуросупер БС – 95                   85,00 (денари/литар)

Моторен бензин       Еуросупер БС – 98                   85,50 (денари/литар)

Дизел гориво            Еуродизел БС (Д-Е V)             76,00 (денари/литар)

Масло за горење      Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)             75,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                           43,797 (денари/килограм)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ