среда, 29 мај 2024

За 1 Мај во Грција, колони на Богородица

Еден час е времето на чекање за влез во Грција на граничниот премин Богородица. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Објавено на

часот

Сподели

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ