петок, 1 март 2024

Вуд со хет-трик донесе победа на Нотингем форест на Сент Џејмс Парк

Кирс Вуд кој токму од Њукасл пристигна во Нотингем форест, со три гола го порази својот поранешен тим, гостите славеа со 3-1.

Објавено на

часот

Сподели

Њукасл важеше за сериозен фаворит против Нотингем форест, но новиот тренер Нуно Еспирито Санто внесе нова енергија кај гостите која резултираше со триумф.

Мечот почна добро за Њукасл, со гол на Исак во 23. минута поведоа со 1-0.

Пред самиот крај на првото полувреме Вуд даде гол за изедначување на 1-1.

По осум минути игра во вториот дел Вуд даде уште еден погодок за комплетен пресврт и водство на Нотингем форест од 2-1.

Во 60. минута Вуд комплетираше хет-трик за конечен резултат од 3-1.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ