понеделник, 15 април 2024

Вучиќ и Орбан се сретнаа во Брисел: „На вечера со пријател“

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера во Брисел се сретна со унгарскиот премиер Виктор Орбан пред првиот глобален Самит за нуклеарна енергија.

Фото: социјални мрежи

Објавено на

часот

Сподели

„Со мојот пријател Виктор Орбан на вечера пред почетокот на двата големи самити што се одржуваат во Брисел“, напиша Вучиќ на Инстаграм.

Тој додаде дека со унгарскиот премиер разговарал за сите теми од значење за двете земји.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ