недела, 3 март 2024

Времето денеска облачно со слаб дожд

Променливо облачно со локален слаб дожд, а на планините и на некои од повисоките места со врнежи од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец со брзина од над 60 км на час.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно, претпладне со врнежи од слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Во недела ќе се задржи променливо облачно и постудено време. На планините и на некои од повисоките места ќе има врнежи од слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец со над 60 километри на час. Од понеделник ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ