вторник, 18 јуни 2024

Времето денеска нестабилно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и услови за појава на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје исто така ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне во делови од котлината ќе има услови за развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Максималните дневни температури се очекува да се движат од 19 степени на повисоките места, 25 во Скопје, до 27 на југоистокот од Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ