недела, 14 април 2024
Утре во Скопје

Времен режим на сообраќај на улица „Орце Николов“ во Дебар Маало

Во текот на утрешниот ден ќе се санира кружниот тек во Дебар Маало на улица Орце Николов, поради тоа од 8:00 до 15:00 часот ќе има времен режим на сообраќајот. Како што информира Општина Центар, сообраќајот ќе се одвива од улица Коле Неделковски до улица Ленинова во една насока.

Објавено на

часот

Сподели

Општина Центар апелира сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да се прилагодат на времениот сообраќај во текот на утрешниот ден.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ