петок, 21 јуни 2024
Потсетување

Времен режим денеска на улицата Даме Груев

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од ЈП Улици и патишта Скопје, времениот режим ќе биде обележан со соодветна сигнализација, а поради изведба на градежните активности ќе биде затворена една, а потоа и другата лента на коловозот.

Од ЈП Улици и патишта Скопје апелираат до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ