понеделник, 4 март 2024

Врата од градски автобус притисна 69-годишна жена, со тешки повреди е префрлена во болница

Објавено на

часот

Сподели

„Во СВР Скопје вчера во 10:20 било пријавено дека на булевар „Партизански Одреди“, Т. А. (69) од Скопје, при симнување од градски автобус била фатена од вратата по што паднала. Таа била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди“, соопшти МВР.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ