вторник, 5 март 2024
Инцидент во законодавниот дом

Вработена во Собранието нападнала полицајка од внатрешното обезбедување

Објавено на

часот

Сподели

„На 7 април 2023 во 19 часот во СВР Скопје е пријавено дека на 5 април 2023 околу 8: 5 часот во Собранието на Република Северна Македонија вработената С.Б. турнала полициска службеничка и ја попречувала во извршување на службени задачи како внатрешно обезбедување во Собранието. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштија од МВР.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ