недела, 26 мај 2024

Вработен во општинско претпријатие во Градско пронашол граната во Виничани

Вработен во општинско претпријатие во Градско вчера пријавил дека пронашол граната во атарот на село Виичани.

Објавено на

часот

Сподели

По пронаоѓањето на гранатата и пријавата во полиција, известена била Дирекцијата за спасување и заштита и од страна на надлежен пиротехничар гранатата била безбедно подигната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ