среда, 29 мај 2024

Возач тешко повреден во сообраќајка во кумановско Ново село

Вчера во 19.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с. Ново село, кумановско, патничко возило сеат со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.З.(20) од Куманово, излетало надвор од коловозот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ