четврток, 30 мај 2024

Возач тешко повреден во сообраќајка на патот Делчево-Берово

Вчера во 11.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на регионалниот пат Делчево – Берово, на место викано Даштица, атар на село Тработивиште-делчевско, патничко возило фолксваген голф со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.У.(21) од Делчево, излетало надвор од коловозот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничка болница Штип. Извршен бил увид од увид екипа од ОВР Делчево.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ