петок, 14 јуни 2024

Возач со туран удри во повозрасен пешак и тешко го повреди

Вчера во 19.50 во СВР Скопје било пријавено дека на ул. Македонско – косовска бригада во Скопје, патничко возило фолксваген туран со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(23) удрило во пешак Ќ.А.(74), двајцата од Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот Ќ.А., констатирани во Градската општа болница Св.Наум Охридски Скопје.

Извршен бил увид на увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ